Андрій Сухорябов: “Проект модернізації вуличного освітлення Мени завершено”


У 2015 році Мена виборола право брати участь у програмі Європейської Комісії “Демонстраційні проекти Угоди мерів” і отримала 500 тис. євро на реалізацію проекту “Модернізація вуличного освітлення міста Мена”. Керівник проекту Андрій Сухорябов раніше повідомляв “Менщині”, що весь проект буде завершено 25 вересня 2018 року (детальніше – https://goo.gl/GJip1C). Ми знову звернулися до керівника, щоб дізнатися, чи завершені роботи:

“Основні роботи з модернізації вуличного освітлення завершені. Однак, у нас ще є три місяці за контрактом з Євросоюзом на усунення недоліків, демонтаж старих ліхтарів, тестування та налагодження системи управління освітленням, проведення аудиту та верифікації проекту.

З часу розробки проекту змінилось національне законодавство, правила і норми, а існуюча інфраструктура погіршилась, тож за цей час будемо виправляти недоліки.

На сьогоднішній день для команди проекту та міської ради найбільшим викликом є нанесення графічної інформації на кожну опору. Зараз узгоджується дизайн логотипа, але спільними зусиллями і цей виклик вчасно подолаємо.

Контроль за якістю робіт виконують спеціалісти Євросоюзу. Наразі є кілька звернень громадян з приводу того, що десь треба перевісити світильник, десь повернути, десь замінити – тому за ці три місяці ми маємо виправити такі недоліки. Якщо у вас виникли питання чи зауваження, звертайтесь на нашу сторінку у “Фейсбук” facebook.com/Light.Ukraine?hc_location=ufi.

Весь жовтень ми працюємо з “точечними” проблемами, які нам підказують жителі міста (вулиці Суворова, Просужого, Перше Травня, Черняхівського).

Проект вже закінчено. Кардинальні зміни та доповнення неможливі, хоча додатково спільно громадою міста, міською радою та КП “Менакомунпослуга” пробуємо підсвітити окремі вулиці чи об’єкти (вулиця Чехова та майданчик біля кафе “Вишуканий Смак”, окремі приміщення в громадських будівлях).

Одним з елементів проекту є підтримка міської ради у розвитку проектів з енергоефективності, який має довести якість освітлення до встановлених норм по всьому місту та змінити чи створити системи вуличного освітлення у декількох селах Менської ОТГ. Працівники Менської міськради вже працюють над концепцією, а проект надає технічну підтримку та супровід”.


0 Comments