“Менщина туристична” проїхалася маршрутом з якого два роки тому почалися велоподорожі


У неділю, 8 липня, відбулася чергова поїздка “Менщини туристичної”. Маршрут пролягав через Мену, Волосківці, Степанівку та Дягову.

Інна Дудко:

“Два роки тому, першим веломаршрутом, яким ми проїхали разом з Вікторією Неруш та групою активістів був маршрут Мена-Дягова-Степанівка-Волосківці-Мена, загальна протяжність маршруту – 40 км, кількість учасників – 7 чоловік. Сьогодні ми вирішили знову проїхати цим маршрутом і кількість учасників на старті знову 7… потім нас наздогнали ще 3 велотуристи.

Відвідали Храм Успіння Пресвятої Богородиці в с. Волосківцях, побудований у 1765 році, який на сьогодні є найстарішим храмом району, в цьому ж селі народився відомий український кобзар Терешко Пархоменко (1872-1910), сліпий музикант, що прославляв українську пісню.

Троїцький храм у Степанівці, поховання Даниловича Г. Г. – вихователя государя імператора Миколи ІІ, як вказано на надгробку, що стоїть на подвір’ї Троїцької церкви. Саме за сприяння Даниловича збудовано у 1902 році Земську школу. Сьогодні це приміщення міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

Вражає своєю величчю Покровська церква в с. Дягова, яка побудована в 1896 році в стилі “історизму” невідомими майстрами. Храм має найвищу дзвіницю серед церков району, ми мали змогу піднятися та помилуватися чудовими краєвидами Дягови та околиць.

Тиша, джерельна вода, вкуснючий мед – все це ми мали змогу відчути та скуштувати на батьківщині поета гумориста Григорія Титовича Гайового на Хуторі Гай.

Під час минулої подорожі до хутора Троцького, в якому в 1835 році народився Віталій Миколайович Троцький, який за свої унікальні здібності отримав в 34 роки звання генерала, палац та родинний склеп якого були знищені в середині ХХ ст., ми хоча б мали змогу помилуватися унікальними будівлями – стайнею та приміщенням для карет і бричок, вразили білі колони в конюшні, але цього разу, на жаль, на вхідних дверях висів величезний замок…”.

Інформація й фото з фейсбук-сторінки Інни Дудко https://www.facebook.com/inna.zorko/posts/2054012038248673


0 Comments