У суботу на Менщині буде проводитися Всесвітній день прибирання


Микола Охонько, координатор Всесвітнього дня прибирання

Завтра, 15 вересня, з 10:00 до 12:00 буде проводитися Всесвітній день прибирання World Cleanup Day, участь в якому візьме більше ніж 150 країн світу (5% жителів планети), зокрема Україна, у тому числі Менська громада.

Головні координатори заходу по населеним пунктам: м. Мена – Сергій, тел. 063 346 99 93 (2 локації: парк ім. Шевченка і парк Монета), смт Макошине – Микола, тел. 063 014 40 13 (4 локації: Заповідник, Індія, Переправа, Трепалка), с. Блистова – Роман, тел. 095 762 23 39 (2 локації: Узбережжя Пулки і узбіччя доріг у селі).

Ця акція є аполітичною, арелігійною; це виключно соціальний проект, організатором якого є громадська організація Let’s do it, Ukraine, співорганізатор місцевого рівня – ФОП Булавка В.О. ( забезпечення матеріалами, організаційні питання), за активної підтримки органів місцевої влади.

Варто нагадати, що однією з основних цілей заходу є об’єднання свідомих людей навколо спільної справи, а тому сподіваємося на нових учасників проекту з Менської ОТГ і не тільки.

Історія акції почалася в 2008 році в Естонії, коли в один день на прибирання вийшло 5% населення країни – 50 тисяч чоловік. Їм вдалося прибрати всю країну, зібравши понад 10 000 тонн відходів. Організаторами були прості люди, у них не було якогось досвіду проведення акцій, вони просто хотіли жити в чистій країні. З тих пір акція стала регулярною. Кілька років тому проводили моніторинг, і виявилося, що 75% територій, на яких прибирали активісти, є чистими. Тому, що люди менше смітять там, де прибирали вони самі, їхні друзі або сусіди.

Стратегічною метою проекту є формування у населення України культури дбайливого ставлення до довкілля, що дозволить, при умові правильного поводження з відходами, у 2020 році повністю перейти на їх роздільний збір і переробку вторинної сировини; передбачає завдання по об’єднанню громади, органів влади, представників бізнесу та ЗМІ для розбору стихійних сміттєзвалищ, запровадження розширеної відповідальності виробників, створення екоцентрів.

Змінюємо відношення до вторинної сировини як до сміття, адже пам’ятаймо, що:

1. Звалища сміття утворюється, коли відходи не збирають.
2. Сміття утворюється, коли відходи вивозять невчасно.
3. Сміття утворюється, коли несортовані відходи пресують.
4. Сміття утворюється, коли відходи не сортують вручну.
5. Сміття утворюється, коли відходи спалюють або на нього тривало діє волога.
6. Сміття утворюється, коли згрубіла душа, і зникає гармонія між Природою і людиною.

Всім добра і взаєморозуміння.

Хай небо буде мирним, а Україна чистою.

Відчуваємо себе частиною Всесвіту 15 вересня

#wcd

#letsdoitukraine


0 Comments